poniedziałek, 10 grudnia 2012

KRAKOWSKI JARMARK BOZONARODZENIOWY

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Widać to już na ulicach, gdzie zaczynają się powoli pojawiać świąteczne dekoracje, a także na Rynku. 1 grudnia otwarto tam bowiem jarmark.
Co można kupić? Niemal wszystko. Niekoniecznie związane ze świętami. Spośród sprzedawanego asortymentu dominują bombki, łańcuchy, figurki, ręcznie haftowane obrusy, stroiki, dekoracje świąteczne, biżuteria...
Można oczywiście też zjeść i wypić coś na miejscu lub zrobić zapasy do domu. Jak zawsze gdy zakupy się przedłużą i zmarzniemy rozgrzewa Grzaniec Galicyjski, po którego trzeba  niestety chwilę postać w kolejce.
Jarmark ma trwać do 26 grudnia.
4 komentarze:

 1. Uwielbiam ten jarmark, chociaż szczerze mówiąc asortyment jest ciągle ten sam, co roku i co każde święta (Wielkanocne też) ale klimat jest tego nie da się odmówić ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, niezależnie od okazji sprzedają praktycznie to samo. Ja też uwielbiam jednak jego klimat. Czuję, że zbliżają się święta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdzie grzaniec nie smakuje tak jak na rynku. W domku też dobry, ale na rynku wspaniały :) Pozdrawiam i już życzę wesołych i smacznych świąt :)

   Usuń
 3. zapach jest cudowny kiedy przechodzi się koło tych owoców w czekoladzie! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...